MUDr. Iva Žampachová

MUDr. Iva Žampachová

VŠEHO S MÍROU, slunce i jídla - jednoduchý recept pro krásu a zdraví Vaší kůže.

Ordinace lékaře

Pardubice – Homea Clinic

LF UK jsem absolvovala v Hradci Králové a po studiích jsem nastoupila na 10 let na kožní oddělení nemocnice v Pardubicích. Složila jsem odborné atestace z dermatovenerologie I.a II. stupně, pracovala jsem jak na oddělení, tak na ambulanci.

Publikovala jsem a přednášela z oblasti mykologie („plísně“), onemocnění nehtových plotének a fyzikální terapie. Zabývala jsem se fyzikální terapií v kožní medicíně, kdy jsem patentovala speciálně upravený přístroj pro ošetření nehtových plotének. Elektroléčba přešla postupně k světelné terapii, včetně terapie pomocí laserů.

Korektivní dermatologii se věnuji téměř 30 let.

Od r. 1991 pracuji v rámci privátní dermatologické ambulance, od r. 2010 pak v rámci privátní kliniky HOMEA spol. s r. o. , která je součástí sítě MedicalClinic.

Jsem členem výboru SAD (Sdružení ambulantních dermatologů), Laserové společnosti, společnosti Korektivní dermatologie, Podiatrické společnosti, Lymfologické společnosti.

Pracujeme se zobrazovacími technikami od r. 2003, neustále využíváme kvalitnějších zobrazovacích technologií např. FotoFinder. Diagnostikovali jsme takto již řadu nádorových onemocnění od velikosti 4 mm projevů na kůži.

Účastníme se odborných stáží a školení v zahraničí.

Pro lasery MedArt – jsme školeni v Dánsku, Německu a dnes již často poskytujeme školení dalším lékařům na našem pracovišti.

Lutronic, jehož lasery jsme vybaveni, je v současné době špičkou světového výzkumu pro práci s lasery, zejména v oblasti epilací.

Školil mne pan prof. dr. R. Glen Calderhead, který se zabývá fotochirurgií a fototerapií v medicíně od r. 1970 a od r. 2009 je viceprezidentem pro klinické studie ve firmě Lutronic.

Každoročně se účastním zejména evropských laserových kongresů, kde absolvuji řadu workshopů tak, abych je mohla přinést do své praxe. A naopak řadu nových léčebných postupů školím lékaře sítě MedicalClinic na našem pracovišti.